top of page

PĘTLADWÓCH RZEK

Szklarska Poręba

Trasa rowerowa nr 7

Szklarska Poręba - Górzyniec

  • ok. 31 km

  • Suma podjazdów 570 m

  • Suma zjazdów 570 m

Średnio trudna trasa MTB. Wymagany dobry poziom sprawności.

POBIERZ TRASĘ

RODZAJE DRÓG

Single track: 1.24 km

Ścieżka: 16.1 km

Boczna ulica: 3.26 km

Ulica: 9.94 km

Droga krajowa: 477 m

RODZAJE NAWIERZCHNI

Naturalna: 198 m

Nieutwardzona: 6.05 km

Żwir: 10.7 km

Utwardzona: 2.20 km

Asfalt: 11.8 km

Brak informacji: < 100 m

Kręta leśna droga

Trasa rowerowa nr 7 - Szklarska Poręba - Górzyniec
„Pętla Dwóch Rzek”

Wszystkie trasy Rowerowej Krainy wyznaczone zostały w formie pętli, tak więc możemy rozpocząć jazdę w dowolnym miejscu trasy. Większość odcinków tras jest dwukierunkowa dzięki czemu poprzez analizę profilu trasy możemy wybrać wygodniejszy dla nas kierunek jazdy. Opisując przebieg tras wybieramy z reguły punkt startowy albo w miarę blisko centrum miejscowości albo w pobliżu charakterystycznym punktów, obok których znajdziemy wygodne miejsca parkingowe.

 

1. Rozpoczynamy od centrum Szklarskiej Poręby, w pobliżu informacji turystycznej oraz Policji.

2. Podjeżdżamy ulicą Dworcową, dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Demokratów.

3. Skręcamy w prawo w kierunku stadionu, mijamy stadion po prawej stronie, następnie w prawo pod torami kolejowymi jedziemy ulicą Armii Krajowej w kierunku Świeradowa-Zdroju.

4. Cały czas podjeżdżając opuszczamy Szklarską Porębę.

5. Dojeżdżamy do Zakrętu Śmierci, tuż przed nim po lewej stronie punkt widokowy z którego jeszcze lepiej widać panoramę Karkonoszy.

6. Po minięciu Zakrętu Śmierci jedziemy cały czas drogą nr 358, po kilku kilometrach jesteśmy na Rozdrożu Izerskim, na którym skręcamy w prawo i ponownie w prawo, tak jak turystyczne szlaki piesze (żółty i niebieski). Jedziemy wygodną szutrową drogą w kierunku Doliny Małej Kamiennej.

7. Na skrzyżowaniu szlaki turystyczne odbijają w lewo, my jedziemy dalej prosto w niedużej odległości od Małej Kamiennej. Rzekę przez cały czas mamy po lewej stronie. Jedziemy tak aż do Piaskowego Mostu. Od tego momentu rzeka będzie po prawej.

8. Przejeżdżamy pod torami kolejowymi w kierunku Górzyńca. Jedziemy ulicą Izerską do skrzyżowania z ulicą Górną w którą skręcamy w prawo.

9. Po przejechaniu około 300 metrów ponownie skręcamy w prawo, niedługo potem dojeżdżamy do żółtego szlaku pieszego. Rozpoczynamy podjazd w kierunku Szklarskiej Poręby Dolnej.

10. Żółty szlak odbija w prawo, my jedziemy dalej drogą do ulicy Wiejskiej. Tutaj skręcamy w lewo. Kretą drogą razem z czarnym szlakiem zjeżdżamy do ulicy Piastowskiej. Mijamy Lipę Sądową i dalej razem z czarnym szlakiem przejeżdżamy w okolicach Orlej Skały.

11. Niedaleko od tej grupy skalnej czarny szlaki biegnie w prawo razem z trasą rowerową nr 3, my skręcamy w lewo i nieopodal Hotelu Las dojeżdżamy do drogi krajowej nr 3. Zachowując szczególną ostrożność przejeżdżamy na drugą stronę i przez most na Kamiennej wjeżdżamy na leśną drogę.

12. Rozpoczynamy dosyć długi podjazd w kierunku Drogi pod Reglami. Na odcinku 2,5 km pokonujemy przewyższenie ok. 160 metrów. Na skrzyżowaniu pod Łagodną skręcamy w prawo. Dalej jedziemy Drogą pod Reglami.

13. Jedziemy cały czas tak jak nas prowadzi Droga pd Reglami, mijamy po prawej stronie leśniczówkę Szronowiec.

11. Wyjeżdżamy z leśnej drogi w ulicę Kasprowicza, w którą skręcamy w lewo.

12. Dojeżdżamy do ulicy 1 Maja, skręcamy w lewo. Mijając restauracje, kawiarnie, hotele dojeżdżamy do ulicy Gimnazjalnej (tuż przed mostem na Kamiennej), tutaj skręcamy w lewo.

13. Po dojechaniu do ulicy Mickiewicza skręcamy w prawo, przejeżdżamy przez most i skręcamy w lewo w ulicę Jedności Narodowej, którą dojedziemy do miejsca startu.

 

Wybierając odwrotny kierunek jazdy miejsca, które w opisie były po lewej stronie znajdować się będą po prawej a te z prawej strony będą po lewej. Trzeba pamiętać także o zmianie kierunków jazdy.

Trasa rowerowa nr 7 - Szklarska Poręba - Górzyniec „Pętla Dwóch Rzek”
bottom of page