top of page

GDZIE?

Góry Izerskie, które są ewenementem pod względem klimatu, ukształtowania i wielu innych cech

Południowo-zachodnia część Dolnego Śląska to region, który zawsze budził olbrzymie emocje. W pobliżu granicy z Niemcami i Czechami. W trójkącie rozpiętym pomiędzy Pragą, Dreznem i Wrocławiem. Tutaj wszędzie jest blisko.

 

To tu znajdują się Karkonosze ze Śnieżką, Szrenicą, kotłami polodowcowymi, położonymi wysoko w górach stawami z krystalicznie czystą wodą.

Wojcieszyce.jpg

GÓRY OLBRZYMIE

To tu znajdują się urokliwe miasteczka i wsie położone wysoko w górach po Polskiej i Czeskiej stronie Gór Olbrzymich. Taką nazwę nosiło kiedyś to pasmo górskie, bo niejednokrotnie takie robią wrażenie na turystach.

 

Kto nie słyszał o Karpaczu i Szklarskiej Porębie? Kto nie słyszał o Harrachovie i Spindlerovym Mlynie?

 

To tu znajdują się Góry Izerskie, które są ewenementem pod względem klimatu, ukształtowania i wielu innych cech. Ten klimat pozwala zimą zamienić te góry w raj dla narciarzy biegowych a latem niejednokrotnie przypomina się pieszym i rowerzystom, którzy nie zabiorą ze sobą odpowiedniego ubrania.

 

Kto nie słyszał o Świeradowie-Zdroju I Cieplicach Zdroju? Jeśli do tego dodamy wodospady Kamieńczyka i Szklarki, liczne grupy skalne, punkty widokowe z oszałamiającymi widokami, zamki Chojnik i Czocha, liczne pałace i rezydencje potwierdzające, że już od ponad stu lat ten region przyciągał turystów.

Praga, Drezno, Wrocław to nie tylko duże miasta z których przyjeżdżają turyści w Karkonosze i Góry Izerskie. To także niezwykle atrakcyjne miejsca dla turystów. W każdym z nich zobaczyć można ciekawe zabytki, interesujące muzea oraz galerie z niepowtarzalnymi dziełami sztuki.

 

Te trzy duże miasta leżące na wierzchołku tego trójkąta znajdują się w zasięgu dwóch godzin jazdy samochodem.

bottom of page