top of page

KARKONOSKIEXPRESSPOD REGLAMI

Szklarska Poręba

Trasa rowerowa nr 5

Szklarska Poręba 

  • ok. 20,2 km

  • Suma podjazdów 430 m

  • Suma zjazdów 430 m

Średnio trudna trasa MTB. Wymagany dobry poziom sprawności.

POBIERZ TRASĘ

RODZAJE DRÓG

Ścieżka: 16.0 km

Boczna ulica: 2.4 km

Droga krajowa: 1.8 km

RODZAJE NAWIERZCHNI

Naturalna: 198 m

Nieutwardzona: 7.48 km

Żwir: 8.11 km

Utwardzona: 280 m

Asfalt: 4,13 km

Brak informacji: < 100 m

Kręta leśna droga

Trasa rowerowa nr 5 - Szklarska Poręba
„Karkonoski Express Pod Reglami”

Wszystkie trasy Rowerowej Krainy wyznaczone zostały w formie pętli, tak więc możemy rozpocząć jazdę w dowolnym miejscu trasy. Większość odcinków tras jest dwukierunkowa dzięki czemu poprzez analizę profilu trasy możemy wybrać wygodniejszy dla nas kierunek jazdy. Opisując przebieg tras wybieramy z reguły punkt startowy albo w miarę blisko centrum miejscowości albo w pobliżu charakterystycznym punktów, obok których znajdziemy wygodne miejsca parkingowe.

 

1. Rozpoczynamy od centrum Szklarskiej Poręby, w pobliżu informacji turystycznej oraz Policji.

2. Jedziemy w stronę granicy z Czechami ulicą Sikorskiego, mijamy po prawej stronie Krzywe Baszty a po lewej Krucze Skały.

3. Skręcamy w prawo na Osiedle Huty, przed torami kolejowymi skręcamy w lewo w leśną drogę , która zaprowadzi nas do drogi krajowej nr 3, w tym miejscu zachowując szczególna ostrożność skręcamy w lewo.

4. Po dojechaniu do parkingu skręcamy w prawo i jedziemy do Rozdroża pod Kamieńczykiem, na skrzyżowaniu jedziemy prosto tak jak zielony szlak turystyczny.

5. Dojeżdżamy do nartostrady Lollobrygida, przecinamy ją i tuż za nią skręcamy łagodnie w lewo. Przejeżdżamy pod trasą kolei linowej, przecinamy nartostradę Puchatek, mijamy kolejną kolej linową, zjeżdżając leśną szutrowa droga do żółtego szlaku.

6. W tym miejscu skręcamy w prawo i razem z żółtym szlakiem jedziemy w górę.

7. Po kilkuset metrach żółty szlak biegnie na rozwidleniu w prawo a my jedziemy dalej w lewo.

8. Przecinamy niebieski szlak, który biegnie w stronę Łabskiego Szczytu, dojeżdżamy do skrzyżowania na którym wybieramy drogę biegnącą w łagodnie w prawo.

9. Na kolejnym skrzyżowaniu ponownie jedziemy w prawo, pokonujemy najbardziej wymagający podjazd na tej trasie (łącznie na tym odcinku 150 metrów). Niedaleko Wysokiego Mostu kończy się podjazd i zaczynamy zjeżdżać szutrową drogą do Drogi pod Reglami. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo.

10. Jedziemy cały czas tak jak nas prowadzi Droga pd Reglami, mijamy po prawej stronie leśniczówkę Szronowiec.

11. Wyjeżdżamy z leśnej drogi w ulicę Kasprowicza, w którą skręcamy w lewo.

12. Dojeżdżamy do ulicy 1 Maja, skręcamy w lewo. Mijając restauracje, kawiarnie, hotele dojeżdżamy do ulicy Gimnazjalnej (tuż przed mostem na Kamiennej), tutaj skręcamy w lewo.

13. Po dojechaniu do ulicy Mickiewicza skręcamy w prawo, przejeżdżamy przez most i skręcamy w lewo w ulicę Jedności Narodowej, którą dojedziemy do miejsca startu.

 

Wybierając odwrotny kierunek jazdy miejsca, które w opisie były po lewej stronie znajdować się będą po prawej a te z prawej strony będą po lewej. Trzeba pamiętać także o zmianie kierunków jazdy.

Trasa rowerowa nr 5 - Szklarska Poręba - „Karkonoski Express Pod Reglami”
bottom of page