top of page

PIECHOWICE

Szklarska Poręba

Trasa rowerowa nr 41

Piechowice

  • ok. 15,2 km

  • Suma podjazdów 290 m

  • Suma zjazdów 290 m

Średnio trudna trasa rowerowa. Wymagany dobry poziom sprawności. Przeważnie utwardzona nawierzchnia.

POBIERZ TRASĘ

RODZAJE DRÓG

Ścieżka: 5.20 km

Boczna ulica: 4.38 km

Ulica: 5.74 km

RODZAJE NAWIERZCHNI

Nieutwardzona: 1.99 km

Zbity żwir: 3.21 km

Utwardzona: 4.34 km

Asfalt: 5.78 km

Kręta leśna droga

Trasa rowerowa nr 41 - Piechowice
„Piechowice”

Wszystkie trasy Rowerowej Krainy wyznaczone zostały w formie pętli, tak więc możemy rozpocząć jazdę w dowolnym miejscu trasy. Większość odcinków tras jest dwukierunkowa dzięki czemu poprzez analizę profilu trasy możemy wybrać wygodniejszy dla nas kierunek jazdy. Opisując przebieg tras wybieramy z reguły punkt startowy albo w miarę blisko centrum miejscowości albo w pobliżu charakterystycznym punktów, obok których znajdziemy wygodne miejsca parkingowe.

 

1. Startujemy ze skrzyżowania ulicy Kryształowej z ulicą Mickiewicza (około 150 m od dworca kolejowego w Piechowicach). Jedziemy w kierunku dworca, przed dworcem skręcamy w lewo.

2. Jedziemy ulicą Kolejową, po dojechaniu do ulicy Szklarskiej możemy skręcić w lewo by odwiedzić muzeum oraz sklep z kryształami w Hucie Julia – to tylko 100 metrów.

3. Jeśli rezygnujemy ze zwiedzania to jedziemy dalej prosto wzdłuż Małej Kamiennej, która będzie nam towarzyszyła na początkowym odcinku trasy.

4. Przejeżdżamy po wiaduktem na drodze krajowej nr 3, kierujemy się w stronę Górzyńca ulicą Izerską.

5. Niedługo mijamy ostatnie zabudowania i leśną drogą łagodnie wspinamy się razem z trasą nr 7.

6. Skręcamy po katem 90 stopni pod wiaduktem z torami kolejowymi, tu zaczyna się najbardziej stromy odcinek naszej trasy. Na odcinku 2,5 kilometra pokonujemy 150 metrów różnicy wysokości.

7. Dojeżdżamy do Babiej Przełęczy z dwoma skrzyżowaniami położonymi blisko siebie. Na pierwszym jedziemy łagodnie w prawo zostawiając skręcająca ostro w lewo Drogę Paśnikową. Na drugim, po 50 metrach jedziemy łagodnie w lewo a Droga Paśnikowa skręca w prawo.

8. Babia Przełęcz to był najwyższy punkt tej trasy, zaczynamy zjazd w stronę asfaltowej drogi biegnącej z Kopańca. Po dojechaniu do drogi skręcamy w prawo.

9. Na następnym skrzyżowaniu jedziemy ponownie w prawo w stronę Piastowa.

10. Tą asfaltową drogą dojedziemy do drogi krajowej nr 3, na drodze tej jest duży ruch, zachowując ostrożność przejeżdżamy przez skrzyżowanie na wprost (Jeśli ruch będzie zbyt duży to warto zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych po prawej stronie).

11. Jedziemy ulicą Pakoszowską, następnie skręcamy w prawo w ulicę Polną, którą jedziemy cały czas prosto przez pola.

12. Przejeżdżamy na wprost przez ulicę Piechowicką, Przecinamy trasę linii kolejowej i wjeżdżamy pomiędzy zabudowania.

13. Skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą a następnie w lewo w ulicę Fliegera, którą dojedziemy do ulicy Tysiąclecia, tutaj skręcamy w prawo. Dalej wzdłuż rzeki Kamiennej dojedziemy do centrum Piechowic. Przejeżdżając obok szkoły zostaje nam 400 metrów do zamknięcia trasy.

 

Wybierając odwrotny kierunek jazdy miejsca, które w opisie były po lewej stronie znajdować się będą po prawej a te z prawej strony będą po lewej. Trzeba pamiętać także o zmianie kierunków jazdy.

​Trasa rowerowa nr 41 - Piechowice „Piechowice”
bottom of page