top of page

ŁĄCZNIKTRZECHDZIELNIC

Trasa rowerowa nr 4

Szklarska Poręba 

  • ok. 9,3 km

  • Suma podjazdów 230 m

  • Suma zjazdów 230 m

Średnio trudna trasa rowerowa. Wymagany dobry poziom sprawności. Przeważnie utwardzona nawierzchnia. Nie wymaga specjalnych umiejętnoś

RODZAJE DRÓG

Ścieżka: < 100 m

Boczna ulica: 7.16 km

Ulica: 1.42 km

Droga krajowa: 621 m

RODZAJE NAWIERZCHNI

Nieutwardzona: 1.14 km

Kostka brukowa: < 100 m

Utwardzona: 2.08 km

Asfalt: 5.96 km

Brak informacji: < 100 m

Mapy 12 2023 RK-4.jpg

POBIERZ TRASĘ

Kręta leśna droga

Trasa rowerowa nr 4 - Szklarska Poręba
„Łącznik Trzech Dzielnic”

Wszystkie trasy Rowerowej Krainy wyznaczone zostały w formie pętli, tak więc możemy rozpocząć jazdę w dowolnym miejscu trasy. Większość odcinków tras jest dwukierunkowa dzięki czemu poprzez analizę profilu trasy możemy wybrać wygodniejszy dla nas kierunek jazdy. Opisując przebieg tras wybieramy z reguły punkt startowy albo w miarę blisko centrum miejscowości albo w pobliżu charakterystycznym punktów, obok których znajdziemy wygodne miejsca parkingowe.

 

1. Rozpoczynamy od centrum Szklarskiej Poręby, w pobliżu informacji turystycznej oraz Policji.

2. Jedziemy w dół przez centrum miasta ulicą Jedności Narodowej, mijamy po prawej stronie stacje benzynową, za którą skręcamy w lewo w ulicę Franciszkańską.

3. Po prawej stronie mijamy kościół i szkołę, za nimi skręcamy w prawo w ulicę Kopernika.

4. Krętą ulicą początkowo zjeżdżamy w dół, na skrzyżowaniu prosto. Trzymając się tej ulicy dojeżdżamy do tunelu pod torami kolejowymi, potem kolejnego, łagodnym zjazdem dojeżdżamy do Szklarskiej Poręby Dolnej.

5. Na skrzyżowaniu z ulicą Piastowską, obok kościoła, jedziemy dalej prosto, wspinamy się aż do torów kolejowych. Mostkiem nad nimi i następnie w lewo.

6. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Górną, skręcamy w prawo, na następnym skrzyżowaniu, przed stacją transformatorową jedziemy w lewo.

7. Na kolejnym skrzyżowaniu jedziemy w prawo ulicą Dolną, która doprowadzi nas do ulicy Armii Krajowej, w którą skręcamy w lewo.

8. Jedziemy cały czas prosto, przejeżdżamy pod torami kolejowymi, droga prowadzi nas łagodnym łukiem w lewo. Po lewej stronie mijamy stadion lekkoatletyczny.

9. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo i obok policji zamykamy pętlę.

 

Wybierając odwrotny kierunek jazdy miejsca, które w opisie były po lewej stronie znajdować się będą po prawej a te z prawej strony będą po lewej. Trzeba pamiętać także o zmianie kierunków jazdy.

Trasa rowerowa nr 4 - Szklarska Poręba - „Łącznik Trzech Dzielnic”
bottom of page