top of page

PĘTLAKAMIENNEJ

Szklarska Poręba

Trasa rowerowa nr 11

Szklarska Poręba 

  • ok. 13,2 km

  • Suma podjazdów 270 m

  • Suma zjazdów 280 m

Łatwa trasa MTB. Dostosowana do każdego poziomu sprawności.

POBIERZ TRASĘ

RODZAJE DRÓG

Ścieżka: 8.31 km

Boczna ulica: 1.08 km

Ulica: 2.99 km

Droga krajowa: 778 m

RODZAJE NAWIERZCHNI

Nieutwardzona: 1.55 km

Żwir: 3.85 km

Utwardzona: < 100 m

Asfalt: 7.74 km

Brak informacji: < 100 m

Kręta leśna droga

Trasa rowerowa nr 11 - Szklarska Poręba
„Pętla Kamiennej”

Wszystkie trasy Rowerowej Krainy wyznaczone zostały w formie pętli, tak więc możemy rozpocząć jazdę w dowolnym miejscu trasy. Większość odcinków tras jest dwukierunkowa dzięki czemu poprzez analizę profilu trasy możemy wybrać wygodniejszy dla nas kierunek jazdy. Opisując przebieg tras wybieramy z reguły punkt startowy albo w miarę blisko centrum miejscowości albo w pobliżu charakterystycznym punktów, obok których znajdziemy wygodne miejsca parkingowe.

 

1. Rozpoczynamy od centrum Szklarskiej Poręby, w pobliżu informacji turystycznej oraz Policji.

2. Podjeżdżamy ulicą Dworcową, dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Demokratów.

3. Skręcamy w prawo w kierunku stadionu, mijamy stadion po prawej stronie, następnie w prawo pod torami kolejowymi jedziemy ulicą Armii Krajowej w kierunku Świeradowa-Zdroju.

4. Cały czas podjeżdżając opuszczamy Szklarską Porębę.

5. Około 250 metrów przed do Zakrętem Śmierci skręcamy ostro w lewo w leśną drogę. Na Rozdrożu pod Wysokim Kamieniem jedziemy prosto przecinając czerwony szlak turystyczny,

6. Trasa nr 11 prowadzi dalej prosto, ale można wybrać alternatywny fragment korzystając z single tracka nr 14. Dla chętnych skręcamy w lewo połowie drogi pomiędzy czerwonym a niebieskim szlakiem. Single trackiem dojedziemy do Ścierniska, gdzie z powrotem jesteśmy na trasie nr 11.

7. Dla tych którzy wybrali standardowy przebieg to po minięciu zjazdu na single tracka jedziemy dalej prosto, przecinamy niebieski szlak turystyczny i krętą drogą dojeżdżamy do Ścierniska.

8. Dalej w dół po kamienistej drodze dojeżdżamy do asfaltowej leśnej drogi, skręcamy w lewo. Mijamy kamieniołom po lewej stronie, przejeżdżamy przez tory kolejowe i dalej w dół przez Osiedle Huty dojeżdżamy do drogi krajowej nr 3.

9. Skręcamy w lewo by po kilkuset metrach dojechać do miejsca startu.

 

Wybierając odwrotny kierunek jazdy miejsca, które w opisie były po lewej stronie znajdować się będą po prawej a te z prawej strony będą po lewej. Trzeba pamiętać także o zmianie kierunków jazdy.

Trasa rowerowa nr 11 - Szklarska Poręba - „Pętla Kamiennej”
bottom of page